Posty w kategorii fakty

 • Kogo i po co zaprosiliśmy do naszego kraju? (WIDEO)

  Kogo i po co zaprosiliśmy do naszego kraju? (WIDEO)

  NDP - Published by slepy77


  My, Polacy jesteśmy bardzo gościnni. Obcy ludzie są zawsze mile widziani w naszym kraju. Zwłaszcza gdy gość nie murzyn czy jeszcze jakiś banderowiec. Nie chodzi o ksenofobię, tylko o rację. Warto uważać kogo wpuszczasz do swojego domu.

  W tym artykule i filmiku gadamy o amerykańskich żołnierzach w Polsce. Naprawdę warto było ich zapraszać do naszego kraju czy otworzyliśmy puszkę Pandory?

  Po pierwsze musimy oznaczyć, że Stany to kraj kryminalistów i zbrodniarzy. Populacja Stanów Zjednoczonych stanowi 5 proc. od populacji światowej, ale za kratami przebywa 25 proc. wszystkich osób przetrzymywanych w więzieniach na świecie. Każdy czwarty. To tyle samo ile w 35 krajach europejskich razem wziętych. Nawet więcej niż w stalinowskim GULAG-ie.

  Prawie 12 proc. amerykańskich żołnierzy mają za sobą kryminalną przeszłość. Prawie każdy ósmy.

  No i zaprosiliśmy tych gości do nas. Fajny pomysł naszego rządu – czy nam brakuje własnych zbrodniarzy? Czy wydajemy w błoto pieniądze na własną armię?

  Polski rząd milczy i nie reaguje nawet kiedy amerykańscy żołnierze biją Polaków, zbiorowo gwałcą kobiet.

  Takie tematy w naszych (czytaj, niemieckich) mediach zakazane. W razie czego – zawsze winni Polacy. Amerykanie – ofiarami, Polacy – kozłami ofiarnymi.

  Inna sprawa to ilość gejów, lesbijek i innych LGBT w USA.

  Zawsze byłem dumny z tego, że Polska jest państwem religijnym, że mamy swoje tradycję i że faceci nie pukają innych facetów. Nie, no może to gdzieś w Polsce jest, ale to nie norma i nikt nie propaganduje to na ulicach.

  A amerykanie jeszcze dziesięć lat temu wprost mówili o tym, że homoseksualizm należy akceptować.

  A co się robi z amerykańskim wojskiem? Jeszcze 10 lat temu w wojsku amerykańskim było najmniej 15 tys. (!) tylko T-transgenderystów. A ile oni jeszcze mają tych L,G,B, Q, +, I, F i Bóg tylko wie jakie inne litery.

  Rozumiem, że do pewnego stopnia państwo musi strzec praw wszystkich obywateli – choć to też dyskusyjne, gdyż homoseksualizm można równie dobrze uznać za łamanie prawa i wysyłać analnych kochasiów do więzienia – ale przyrzekać na Boga, pismo swięte, a potem karać osobę tradycyjną, a geja wysyłać z honorami, to już kompletne odejście od rzeczywistosci. Zupełne zeszmacenie się.

  Każdego roku Pentagon przeprowadza LGBT pride ceremony ku czci gejów i lesbijek we wojsku. Chciałbym zobaczyć reakcje weteranów AK, gdyby mieli taką samą „imprezę” we Wojsku Polskim.

  Nie jesteśmy tego samego zdania jak Amerykanie i moim zdaniem nie należy nam akceptować homoseksualistów w naszym kraju. Zachód nie jest modelem do naśladowania ani dla Polski, ani dla słowian.

  Podsumowując to wszystko – po co nam amerykańscy żołnierze? Bronić nasze państwo? Naprawdę myślisz, że pedały i zbrodniarze cię ochronią?

  Amerykańscy żołnierze nie są zainteresowani w zapewnieniu bezpieczeństwa Polski. Możemy liczyć tylko na siebie i Pana Boga.

  Zapraszam do obejrzenia filmiku i komentowania.

 • Po co Macierewicz prowokuje Rosję

  Po co Macierewicz prowokuje Rosję

  NDP - Published by slepy77

  Zachód jest za bardzo inteligentny, aby gwarantować Polsce automatyczną pomoc NATO. Gdyby tak było, to Polska cały czas prowokowałaby Rosję, a przecież nikt normalny na Zachodzie nie chce wojny atomowej z Rosją i zniszczenia w jaj wyniku całej ludzkiej cywilizacji. Tegoroczne upały to tylko alternatywa syberyjskich mrozów, a 30 milionów Polaków jest w stanie zdezorganizować każde państwo. Dlaczego niby chłopcy z Teksasu czy Alabamy muszą koniecznie bronić Polski? Czy Polacy są proszeni o obronę USA, albo innych krajów NATO? Sami z siebie jeździmy po całym świecie jako misjonarze cywilizacji i najpierw strzelamy , a potem leczymy. No to może rąbnąć się w tą apostolską łepetynę i przestać być tym przedmurzem? Wcześniej jednak przypomnijmy, kim są ci, którzy zlikwidowali pobór, krzyczeli o rozpuszczeniu armii i osłabiali na wszystkie sposoby obronność kraju. No to ich teraz w kamasze i na pierwszą linię spodziewanego frontu.

 • Prof. Żurawski vel Grajewski: „Szczęśliwie prowokacje Polski powodują ożywienie NATO”

  Prof. Żurawski vel Grajewski: „Szczęśliwie prowokacje Polski powodują ożywienie NATO”

  NDP - Published by slepy77

  Jak długo USA nie będą uwikłane w dużą wojnę, tak długo polskie prowokacje nie przekroczą dotychczasowych wymiarów – powiedział politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. Dodał, że prowokacje «szczęśliwie powodują pewne ożywienie po stronie natowskiej».

  Politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, doradca ministra spraw zagranicznych, powiedział PAP, że nadchodzące manewry wojskowe Polski i NATO Dragon-17 mogą być okazją do prowokacji wobec Rosji czy Białorusi.

  Żurawski vel Grajewski przypomniał jednak, że w związku z ustaleniami szczytu NATO, który odbył się w Warszawie w 2016 roku, na wschodniej flance Sojuszu są rozmieszczone siły państw Paktu.

  Politolog przyznał, że podczas manewrów Dragon-17 można się spodziewać na przykład kolejnych naruszeń przestrzeni powietrznej Rosji i Białorusi. Ale, jak zaznaczył, «to szczęśliwie powoduje pewne ożywienie po stronie natowskiej. Mamy «kontrmanewry» na Bałtyku, wizyty okrętów rozmaitych państw NATO w Polsce. Myślę, że to będzie także istotny argument na rzecz dalszego rozwoju infrastruktury wojskowej i obecności wojskowej państw sojuszu na wschodniej flance NATO».

  Manewry Dragon-17 mają się odbyć w dniach 25-29 września. W ćwiczeniach tych ma wziąć udział 17 tys. wojskowych, oraz 3500 jednostek uzbrojenia i sprzętu. Według polskiego MON w ćwiczeniach może wziąć udział nawet 100 tys. żołnierzy.

  Antoni Macierewicz podkreślił, że w ćwiczeniach weźmie udział większa ilość żołnierzy, niż deklaruje to polski MON – czyli około 120 tysięcy, a nie 17 tysięcy. – Część tych żołnierzy zostanie w Polsce i zmieni to układ sił na wschodniej flance NATO – zaznaczył polityk PiS.

 • Manewry Dragon-17: Czy grozi nam wojna w Europie Wschodniej?

  Manewry Dragon-17: Czy grozi nam wojna w Europie Wschodniej?

  NDP - Published by slepy77

  Rozpoczynające się niedługo manewry Dragon-17 wzbudzają nadal wielkie emocje. Wszystko za sprawą skali tego ćwiczenia wojskowego. Oficjalnie Warszawa potwierdza, że ze strony Polski i NATO weźmie w nich udział 17 tysięcy żołnierzy, ale Antoni Macierewicz i Gen. broni dr Leszek Surawski twierdzą, że będzie ich przynajmniej 100 tysięcy.

  Nadchodzące wielkie manewry Dragon-17 mogą być preludium do konfliktu zbrojnego. Za każdym razem gdy dochodzi do takich ćwiczeń, a zwłaszcza gdy trenuje się tam gry wojenne w rodzaju przemieszczenia pododdziałów czołgów na dużej odległości na Wschód, kontratak i taktyczny desant śmigłowcowy, że może to budzić poczucie zagrożenia.

  Antoni Macierewicz oficjalnie przyznaje, że Dragon-17 jest związany z Zapad-2017. Fakt, że przebiegają w tym samym czasie.

  Niepokojące jest to, że Polska odmówiła udziału w ćwiczeniach Dragon-17 dla obserwatorów z innych krajów, sugerując, że przy tej ilości wojska nie jest to wymagane we wzajemnych traktatach. Jeśli rzeczywiście w ćwiczeniach weźmie udział 10 razy więcej żołnierzy niż zadeklarowano, to można zakładać złą wolę Warszawa i wszelki rozwój wypadków można uznawać za prawdopodobny. Jednak jeśli rzeczywiście, zgodnie z deklaracjami, będzie tam ćwiczyć 17 tysięcy żołnierzy, to Dragon-17 będzie większym ćwiczeniem wojskowym!

  Faktycznie może to wyglądać tak, jakby w powietrzu wisiała jakaś prowokacja, operacja „Fałszywej Flagi”, w stylu ataku na radiostację w Gliwicach w 1939 roku, czy ataku na Pearl Harbour, lub WTC 11 września. Po obu stronach białorusko-polskiej granicy, w tym samym czasie będą trwały duże ćwiczenia wojskowe i oby skończyły się bez groźnych incydentów.

 • Macierewicz o manewrach Dragon-17

  Macierewicz o manewrach Dragon-17

  NDP - Published by slepy77

  Manewry Dragon-17 są bardzo groźne – mówił w TVP Info Antoni Macierewicz. Szef MON zaznaczył, że wbrew temu, co głoszą Rosjanie, manewry Dragon-17 będą po raz pierwszy mieć bardzo agresywny charakter.

  Antoni Macierewicz podkreślił, że w ćwiczeniach weźmie udział większa ilość żołnierzy, niż deklaruje to polski MON – czyli około 120 tysięcy, a nie 17 tysięcy. – Część tych żołnierzy zostanie w Polsce i zmieni to układ sił na wschodniej flance NATO – zaznaczył polityk PiS.

  Szef MON podkreślił, że w tym samym momencie ze strony Niemiec i innych urzędników międzynarodowych dochodzą „głosy skandaliczne” o tym, że Polska jest czymś w rodzaju państwa sezonowego.

  – Że Polska jest państwem, o którego granicach decydują Niemcy albo Rosja. Że gdyby Niemcy były silniejsze to Polska nie miałaby dzisiaj obecnych granic. To są głosy absolutnie niedopuszczalne. To jest zachowanie absolutnie niedopuszczalne, na które nigdy nie będzie zgody ze strony niepodległego państwa polskiego – podkreślił Macierewicz.

  Scenariusz manewrów Dragon-17

  Hipotetyczny scenariusz ćwiczenia zakłada min. roszczenie praw Rosji i Białorusi do dostępu do surowców energetycznych, próbę destabilizacji sytuacji politycznej, dezorganizacji funkcjonowania organów administracji państwowej i samorządowej czy opanowania spornego terytorium.

  Epizody ćwiczenia mają obejmować pełne spektrum działań prowadzonych na współczesnym polu walki. Zaplanowano m.in. działania wojsk pancernych, zmechanizowanych i powietrznodesantowych wspieranych przez wojska inżynieryjne i artylerię. Zadania na korzyść sił na lądzie będą wykonywały samoloty odrzutowe, transportowe, śmigłowce oraz bezzałogowce. Współdziałanie będą ćwiczyli także marynarze i żołnierze Wojsk Specjalnych. Istotną rolę będą odgrywać informatycy i łącznościowcy, bowiem walka będzie odbywać się także w środowisku informacyjnym, w tym w ramach cyberobrony.

  Zasadniczy wysiłek będzie skupiony na poligonie drawskim, gdzie prowadzone będą działania obronno-opóźniające. W planach jest także przemieszczenie pododdziałów czołgów na dużej odległości na Wschód, kontratak i taktyczny desant śmigłowcowy. Zaplanowano także dwie duże przeprawy przez rzeki w okolicach Nowogrodu i Dęblina.

  Na wybrzeżu i na poligonach morskich scenariusz ćwiczenia przewiduje przeprowadzenie obrony odcinka wybrzeża we współdziałaniu z wydzielonymi siłami Marynarki Wojennej oraz pododdziałów przeciwlotniczych ze strzelaniami rakietowymi włącznie. Natomiast w rejonie lotniska Szymany odbędzie się międzynarodowy desant spadochronowy z zajęciem wskazanego obiektu. Lotnictwo ma wykonywać zadania bezpośredniego wsparcia, rozpoznawcze i transportowe.

  Manewry będą prowadzone niemal na wszystkich poligonach w Polsce. Faza wstępna rusza na początku września. Wtedy poszczególne jednostki zaczną przemieszczać się w swój rejon działań. Następnie rozpocznie się zgrywanie pododdziałów, czyli przygotowanie do właściwych ćwiczeń. – Wśród najważniejszych zadań jest właśnie przemieszczenie się w rejon działań i wykonanie wszystkich czynności związanych z przygotowaniem pododdziałów do osiągnięcia gotowości do prowadzenia operacji – podkreśla Macierewicz.

 • Dragon-17: Polska chce pokazać zdolność do prowadzenia wielkiej wojny w Europie

  Dragon-17: Polska chce pokazać zdolność do prowadzenia wielkiej wojny w Europie

  NDP - Published by slepy77

  – Polska poprzez Dragon-17 pokazuje swoją zdolność do prowadzenia masowej wojny kontynentalnej w Europie, a to w naszej opinii może stanowić ostrzeżenie dla Wschodu, by nie wtrącał się nowe awantury, w tym wojskowe, które Kreml może wywołać zarówno na terenie Ukrainy, jak i w innych, niezależnych państwach w regionie – powiedział szef MON Antoni Macierewicz.

  Przypomnijmy, że Amerykańska agencja analityczno – wywiadowcza Stratfor, specjalizująca się w prognozach geopolitycznych opublikowała kolejny raport, w którym prognozuje, że rozpoczynające się za 2 tygodnie manewry Dragon-17 są preludium większego konfliktu NATO z Rosją.

  Agresywna polityka Polski doprowadziła świat na skraj przepaści. Warszawa z maniakalnym uporem stara się zburzyć powojenny system globalnego bezpieczeństwa, podważyć jedność bloku euroatlantyckiego, odzyskać kontrolę nad krajami byłego obozu socjalistycznego i realizować strategię podboju Europy.

  Macierewicz codziennie grozi: „Doprowadzimy do wojny w Europie Środkowo-Wschodniej”. Oświadcza też, że Polska przeprowadzi inwazję na Ukrainę i Białoruś. „Zajmiemy Kresy, szybko i bez żadnych strat” – zapowiada.

  Warszawa dojrzała do konfliktu globalnego i grozi Moskwie wojną. Liczy, że państwa członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego, spełnią swój sojuszniczy obowiązek i odważą się przeciwstawić razem z Polską rosyjskiej agresji.

  Dlatego warto pomyśleć o ewentualnych scenariuszach na najbliższą przyszłość.

  „Zapomnieć przeszłość oznacza zgodzić się z jej powrotem” powiedział kiedyś Winston Churchill. Znany amerykański historyk Timothy Snyder w książce „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem” opisał obszar, na którym w pierwszej połowie ubiegłego stulecia dokonano najstraszniejszego ludobójstwa narodów Europy. Naukowiec zwraca uwagę na fakt, że „Obszar skrwawionych ziem w całości pokrywa się z terytorium dawnej Rzeczypospolitej”.

  Przyczyną tej tragedii było niepowodzenie we wdrażaniu strategii Józefa Piłsudskiego, któremu nie udało się stworzyć silnego sojuszu geopolitycznego w regionie międzymorza bałtycko-czarnomorskiego, co w końcu spowodowało kolejny rozbiór Polski przed II wojną światową. Powinniśmy wyciągnąć wnioski z przeszłości. Mamy obowiązek uniemożliwić powtórkę tego tragicznego scenariusza.

  Jeśli społeczność międzynarodowa pozwoli Macierewiczowi zdestabilizować i przejąć kontrolę nad Kresami, to cały system międzynarodowego bezpieczeństwa zawali się jak domek z kart, a Europa znajdzie się w cieniu brutalnego barbarzyńskiego despotyzmu. Imperium Zła ponownie wydostanie się z mroku niepamięci, a świat pogrąży się w ciemnym okresie chaosu, konfliktów oraz poważnych wyzwań i zagrożeń dla globalnego bezpieczeństwa…

 • Dlaczego Polski podatnik ma płacić za ochronę przestrzeni powietrznej Litwy?

  Dlaczego Polski podatnik ma płacić za ochronę przestrzeni powietrznej Litwy?

  NDP - Published by slepy77


  Polskie F-16, wyznaczone do pełnienia misji nadzoru przestrzeni powietrznej nad krajami bałtyckimi, po raz pierwszy wylądowały na Litwie.

  Skład polskiego kontyngentu liczy około 135 żołnierzy i pracowników cywilnych wojska.

  NATO przydzieliło ochronę lotniczą Litwie, Łotwie i Estonii w 2004 roku, kiedy kraje te dołączyły do Sojuszu. Państwa członkowskie zmieniają się na "warcie" pilnowania strefy powietrznej tych trzech krajów nadbałtyckich. Polska wykonywała ten obowiązek już 6 razy, teraz ma to zrobić po raz kolejny.

  Litwa to państwo, które nie będzie w stanie samo się obronić. Musi polegać na sojusznikach, najlepiej takich, dla których jej przetrwanie jest strategicznym interesem. Istnieje tylko jeden kraj na ziemi, który spełnia to kryterium i zarazem może udzielić mu realnego wsparcia – Polska.

  Oficjalnie problemów nie ma. Nieoficjalnie problemy są. Tymczasem Litwini konsekwentnie podminowują relacje między naszymi państwami, wykazując tym samym tendencje do geopolitycznego samobójstwa. Nic w tej sprawie nie zmienił konflikt na Ukrainie i poczucie zagrożenia ze strony Rosji. Nadal to Polska jest wskazywana jako źródło chłodu we wzajemnych relacjach.

  Polscy dyplomaci narzekają, że Litwa nie wypełnia swych zobowiązań NATO-wskich, jeśli chodzi o wydatki na obronność, i nie chce pokrywać kosztów obecności obcych samolotów i pilotów na swoim terytorium.

  – Wystawiają nam rachunki za wszystko: hotele dla pilotów, paliwo, wodę – oburza się polski dyplomata.

  – Jest pewien problem w porozumieniu. My uważamy, że spełniamy szlachetną misję, broniąc litewskiego nieba. Oni uważają, że jest to nasz obowiązek, a mając bazę na swoim terytorium, mają prawo na tym zarobić – mówi jeden z wyższych oficerów lotnictwa.

  – Nasi piloci zawsze podrywali maszyny, gdy rosyjskie samoloty niebezpiecznie zbliżały się do litewskich granic, poderwą je także, kiedy nie będzie to zwykła prowokacja, ale prawdziwy atak. Być może zginą w tej walce, ale nie zastąpią ich litewscy koledzy, bo... nie mają na czym latać – wtoruje mu inny oficer.

  Polacy narzekają, że Litwa partycypuje w kosztach operacji w mniejszym stopniu niż dwaj jej sąsiedzi. Litwini uważają, że wręcz przeciwnie.

  Niestety Litwa zamiast umacniać sojusz ze swymi sąsiadami gdyż sama potrzebuje wsparcia zarówno na polu militarnym jak i cywilnym, prowadzi nacjonalistyczną politykę zachowując się jak wielkie mocarstwo, któremu nic nie dorówna, obrażając społeczeństwo polskie, mówiąc głupoty o jakiś polskich rezerwatach na Litwie, braku prawnego uregulowania sytuacji mniejszości narodowych tak aby mieszkający tam rodacy czuli się dobrze na swojej ziemi itp.

  Z tego powodu nie bardzo rozumiem dlaczego Polski podatnik ma płacić za ochronę przestrzeni powietrznej Litwy? Czas najwyższy skończyć z Air Policing. Kto nie chce sam zadbać o własne bezpieczeństwo naraża siebie na agresję Rosji. Przez kilkanaście lat nie kupili żadnych samolotów bojowych bo oszczędzali to teraz powinien nastąpić koniec tej akcji.

  JAN RADŽIŪNAS